Kanada

Fakty

- Hymn: Kanado

» Geograficzne

- Powierzchnia: 9 976 140 km²

» Populacja

- Ilość ludności: 34 110 000

- Gęstość zaludnienia : 3,41 osób/km²

- Języki: angielski, francuski

» Ekonomiczne

- Waluta: dolar kanadyjski

  Kanada

  Gdy planujesz udane i ciekawe wakacje, warto byś odwiedził koniecznie Kanadę. Z pewnością wrócisz ze swojego wypoczynku zadowolony, zrelaksowany i pełen nowych wrażeń.

  Kanada to państwo związkowe w północnej części Ameryki Północnej. Dzieli się ona na 10 prowincji oraz na 2 terytoria. Stolicą Kolumbii jest Ottawa.

  To chyba jeden z bardziej malowniczych miejsc na ziemi. Przepiękne niziny nadmorskie, malownicze jeziora czy tez pasmo imponująco wyglądających prerii, zachwycą nawet najbardziej wybrednego turystę, który z pewnością zechce wrócić tutaj jeszcze, chociaż raz w życiu. Kanada to także bardzo imponująco wyglądające gęste lasy oraz północny pas tundry. Klimat, jaki panuje w Kanadzie jest bardzo zróżnicowany, głównie z uwagi na ogromną rozpiętość kraju, rzeźbę i wpływ mórz i oceanów: Morze Arktyczne, Pacyfik, Atlantyk. Należy też podkreślić, iż Kanada to drugie, co do wielkości państwo na świecie.

  Kanada, jako atrakcja turystyczna jawi się przede wszystkim, jako zakątek pełen dzikiej, ale pięknej i egzotycznej przyrody. Dzieje się tak za przyczyną licznych parków narodowych oraz rezerwatów przyrody, które zachwycają swoją delikatnością a z drugiej strony swoją oryginalnością. Oczywiście Kanada to także doskonały obszar do uprawiania turystyki pieszej oraz narciarstwa, wioślarstwa czy chociażby do odbywania rowerowych wycieczek. Ponadto jest to miejsce, gdzie królują takie dyscypliny sportowe jak hokej, koszykówka czy baseball – możemy, więc także być świadkami ekscytujących rozgrywek sportowych.

  Oczywiście Kanada posiada także wiele innych, równie ciekawych i oryginalnych atrakcji dla przybywających do niej turystów. Odwiedzając Kanadę powinniśmy udać się przede wszystkim do Ottawy czyli stolicy państwa. Ottawa to miejsce wyjątkowe gdyż doskonale łączy w sobie stare, zabytkowe budowle z nowoczesną architekturą, dzięki czemu przyciąga do siebie rok rocznie miliony turystów. Największą atrakcją Ottawy są ogromne obszary rekreacyjne dookoła kanału Rideau. Są to obszary nadające się zarówno na atrakcyjne piesze wycieczki jak i do tego by zimą poszaleć na łyżwach, a latem można tutaj też popływać wynajętymi łódkami. Inne atrakcje Ottawy to między innymi:
  - National Arts Centre z obecnymi tam teatrem, operą i baletem;
  - Muzeum Wojny, Cywilizacji, Natury, Technologii i Nauki;
  - Muzeum Bankowości i Pieniądza.

  Ottawa to także miejsce gdzie odbywają się liczne festiwale czy inne lokalne święta i uroczystości, jak chociażby święto tulipanów.

  Wartym naszej uwagi jest także Toronto – największa metropolia Kanady. Ogromną atrakcją jaka czeka na nas w Toronto jest najwyższa na świecie budowla o nazwie CN Tower. Na jej szczycie znajduje się największa na świecie obrotowa restauracja (jeden pełen jej obrót trwa 72 minuty). Znajdując się tam możemy też dokładnie obejrzeć panoramę całego miasta. Warto też będąc w Toronto odwiedzić takie obiekty jak chociażby Toronto ZOO lub Centrum Nauki Ontario a także zwiedzić Królewskie Muzeum Ontario czy też zabytkowe Gardiner Museum of Ceramic Art. Casa Lomo – to także obiekt, który powinniśmy obowiązkowo odwiedzić będąc w Toronto. Ten doskonale zachowany zamek z epoki edwardiańskiej, z pewnością wywrze niezapomniane wrażenie na odwiedzających.

  Miejscem, gdzie powinniśmy się udać goszcząc w Kanadzie jest także Montreal, czyli drugie, co do wielkości miasto w omawianym kraju. Najbardziej imponującym widokiem są tutaj bajeczne zbocza Góry Mont Royal. Warto też odwiedzić Podziemne miasto, które znajduje się pod obszarem śródmieścia. Możemy też odwiedzić Park Olimpijski, Ratusz, Stare Miasto z licznymi zabytkowymi budowlami. Warto też udać się do tak zwanego Biodome – jest to wyjątkowe Muzeum Środowiska, gdzie możemy za pomocą specjalistycznej technologii, jaką jest symulacja przenieść się w nieznane nam obszary klimatyczne.

  Kanada to także miejsce, gdzie osoby zmęczone stylem miastowym, mogą odpocząć na przykład nad rzeką św. Wawrzyńca. Jest to miejsce niezwykłe pod każdym względem. Przede wszystkim możemy tutaj na własne oczy obserwować pływające w górę rzeki wieloryby lub też skorzystać z bogatej oferty całorocznej sportów wodnych, jakie odbywają się między innymi na obszarze malowniczego pasma Gór Lauretańskich.

  Komentarze

  Copyright © WorldTramp.pl 2009-2012