Stany Zjednoczone

Fakty

- Hymn: Gwieździsty Sztandar

» Geograficzne

- Powierzchnia: 9 631 420 km²

» Populacja

- Ilość ludności: 307,212,123

- Gęstość zaludnienia : 32,18 osób/km²

- Języki: amerykański angielski, hiszpański

» Ekonomiczne

- Waluta: dolar amerykański

  Stany Zjednoczone

  Są trzecim państwem pod względem zaludnienia, bo zamieszkuje je około 305 milionów ludzi, zresztą z tendencją wzrostową. Zamieszkuje tam ogrom imigrantów, zarówno legalnych jak i nielegalnych. Stany Zjednoczone znajdują się także na trzeciej pozycji pod względem terytorium.

  Jest to kraj z ogromnym zróżnicowaniem kulturowym, posiadający dużą ilość ciekawych miast i przepięknych zakątków. Jest to jednak państwo podzielone religijnie, kulturowo, etnicznie i obyczajowo. Jeśli chodzi o gospodarkę i przemysł, Stany Zjednoczone posiadają wiele zasobów naturalnych, przykładowe z nich to gaz ziemny, drewno, ropa naftowa, wolfram, cynk, węgiel, miedź, ołów, molibden, fosforany, uran, złoto i wiele innych. Natomiast państwo słynie też z zagrożeń naturalnych takich jak: trzęsienia ziemi, tsunami, czy huragany.

  Jako kraj turystyczny jest niemożliwym jednorazowo do zwiedzenia w całości. Z pewnością warto obejrzeć i popodziwiać wschodnie wybrzeże i przecudne miejsca jak na przykład Wodospad Niagara, Waszyngton, Nowy Jork, czy po odpoczywać na wspaniałych plażach. Sam Nowy Jork ma do zaoferowania taki ogrom miejsc i atrakcji, że odwiedza go rocznie około 39 milionów turystów. Warto w tym mieście odwiedzić na przykład: katedrę św. Patryka i most brooklyński, Times Square, Radio City Music Hall, Statua Wolności, Empire State Building, Ellis Island, Muzeum Historii Naturalnej czy Siedzibę ONZ. W tym przepięknym mieście jest również bardzo dużo zieleni, parków i placów zabaw. Najlepiej znany to Central Park czy nie tak dawno utworzony Battery Park. Są nie dość, że przepiękne to i utrzymane w czystości. Przed atakiem terrorystycznym "World Trade Center" było bardzo ważną atrakcją, w obecnej chwili miejsce to jest symbolem, no i oczywiście każdy kto przyjeżdża tutaj musi tam zajrzeć. Turyści odwiedzający Nowy Jork chcą zobaczyć Manhattan, ale warto by pamiętali że i inne dzielnice tego miasta są godne uwagi w szczególności polecana to Coney Island na Brooklynie, gdzie można doskonale wypocząć na przepięknych plażach, oraz obejrzeć przecudne oceanaria.

  Następna atrakcja i chyba jedna z najważniejszych w Stanach Zjednoczonych to Las Vegas, tam zobaczymy przepiękne , wymyślne konstrukcje budynków, oraz znajdziemy kasyna i te mniejsze i te bardzo duże. W Miami natomiast warto zajrzeć do Muzeum Historyczne Południowej Florydy, Muzeum Sztuki i Kultury Kubańskiej czy też Muzeum Historyczne Południowej Florydy i Muzeum Sztuki i Kultury Kubańskiej. Jednak wiadomo iż Miami słynie najbardziej z pięknych plaż które prócz pięknej wody posiada wiele atrakcji turystycznych.

  Warto też odwiedzić pierwszą stolicę Stanów Zjednoczonych gdzie można obejrzeć kościoły i domy mieszkalne z XVII - XIX wieku, między innymi słynną katedrę Świętego Piotra i Pawła, oraz inne budowle przykładowo: Second Bank of the United States, czy też Inpdependence Hall. Santa Fe to następne wspaniałe miasto w którym koniecznie trzeba zajrzeć do Pałacu Gubernatorów- Palace of the Governors. Stany Zjednoczone to jedno z najbardziej zróżnicowanych co do turystyki państw. Tam każdy nawet najbardziej wybredny turysta znajdzie coś dla siebie, to państwo i do zwiedzania i do zabawy oraz do wspaniałego wypoczynku ,warto zrobić plan wycieczek, tak by nie przegapić najciekawszych miejsc tego kraju, których jest tutaj ogrom w tej ogromnej ilości stanów oraz miast.

  Komentarze

  Copyright © WorldTramp.pl 2009-2012