Trynidad

Fakty

- Hymn: Stworzone z umiłowania wolności

» Geograficzne

- Powierzchnia: 5 128 km²

» Populacja

- Ilość ludności: 1 229 000

- Gęstość zaludnienia : 206 osób/km²

- Języki: angielski

» Ekonomiczne

- Waluta: dolar trynidadzki

» Klimat

- Strefa klimatyczna: klimat równikowy wilgotny

  Trynidad

  Trynidad jest jedną z części składowych państwa o nazwie Trynidad i Tobago. Nazwa ta związana jest z chęcią oddania czci Trójcy Świętej, którą tworzą: Jezus, Kriszna i Mahomet.

  Jak już wspomniano państwo to leży w pobliżu północnych brzegów Ameryki Południowej. Sama wyspa Trynidad znajduje się bliżej Wenezueli. Zdaniem geologów stanowi przedłużenie Gór Karaibskich znajdujących się w sąsiednim, wspomnianym państwie. Jeśli zaś chodzi o przeszłość Trynidadu, to jest ona związana z plemieniem Arawaków, zamieszkujących ten obszar w okresie prekolumbijskim. Współczesne dzieje wyspy rozpoczynają się w 1498 r., kiedy to została odkryta przez Krzysztofa Kolumba. Zaledwie 34 lata później doszło do jej całkowitej kolonizacji przez Hiszpanów. To właśnie oni zaczęli tam jako pierwsi uprawiać tytoń i kakao. Niestety, wykorzystywali w tym celu najpierw Indian, a następnie niewolników afrykańskich. Kiedy na wyspę sprowadzili się mieszkańcy Wielkiej Brytanii, doszło do gwałtownego rozwoju plantacji trzciny cukrowej. Trzeba przyznać, że wspomniane produkty uprawia się po dziś dzień, aczkolwiek obecnie gospodarka wyspy opiera się przede wszystkim na gazie ziemnym oraz ropie naftowej. Trynidad jest tak zasobny w te składniki, iż stał się dzięki nim świetnie prosperującym krajem w obszarze Morza Karaibskiego.

  Zrozumiałym jest, że gospodarka Trynidadu opiera się także na turystyce. Tłumnie przybywają tu urlopowicze, skuszeni czystą wodą, pięknymi wodospadami, niezliczonymi rzekami oraz plażami, nad którymi non stop świeci słońce. Ponadto wyspa przyciąga do siebie osoby, które lubią poczuć dreszczyk emocji. Wszystko przez istniejące tutaj wulkany.

  Będąc na Trynidadzie koniecznie trzeba zwiedzić miasto San Fernando. Znajduje się ono w zachodniej części wyspy, w pobliżu zatoki Paria. Jego największą atrakcją jest wzgórze o tej samej nazwie, z którego rozciąga się niezapomniany widok na Wenezuelę i ziemie Ameryki Południowej. To właśnie tu zlokalizowano wiele budynków użyteczności publicznej, szkół i świątyń. Ogromną atrakcją jest kolej parowa, która została zmontowana na tej wyspie jako ostatnia, a obecnie została przemieniona w pomnik.

  Komentarze

  Copyright © WorldTramp.pl 2009-2012