Dominika

Fakty

- Hymn: Wyspa piękności, wyspa chwały

» Geograficzne

- Powierzchnia: 754 km²

» Populacja

- Ilość ludności: 72 000

- Gęstość zaludnienia : 91,5 osób/km²

- Języki: angielski

» Ekonomiczne

- Waluta: dolar wschodniokaraibski

  Dominika

  Słysząc słowo Dominika wielu z nas od razu wyobraża sobie kobietę o tym imieniu, jednakże turyści i osoby, które z podróżami są za pan brat wiedzą, że istnieje też taka wyspa i państwo o tej nazwie.

  Sama wyspa jest wyspą wulkaniczną, co już przemawia za tym, aby się na nią wybrać. Dodatkowym elementem może być temperatura, która przez cały rok waha się w granicach od 19 do 32 st. C. Wyspa Dominika, zanim odkrył ją Krzysztof Kolumb w 1493 roku, zamieszkiwana była przez Indian i Arawaków. Mogłoby się wydawać, że jak przystało na wyspę znajdującą się na Morzu Karaibskim głównym elementem jej gospodarki jest turystyka, jednakże to rolnictwo odgrywa najważniejszą rolę.

  Dla każdego kto odwiedzi Dominikę, znakomitą atrakcją mogą się okazać źródła mineralne i jezioro, w którym cały czas znajduje się ciepła woda. Spowodowane jest to tym, że gazy, które wydobywają się spod ziemi, bezpośrednio wpływają na wzrost temperatury wody w jeziorze. Kolejnym, także dość istotnym elementem jeżeli chodzi o atrakcje turystyczne na Dominice, jest kolejka linowa. Podczas podróży kolejką można podziwiać życie ptaków, gdyż trasa kolejki biegnie wśród koron drzew, co oczywiście potrafi działać w bardzo dużym stopniu na wyobraźnię. Ptakami, które chyba najbardziej ze wszystkich gatunków polubiły Dominikę, są papugi. Wyspa ta może także się poszczycić faktem, iż posiada dwa gatunki papug, których na próżno szukać w innym miejscu na świecie. Mowa tu oczywiście o amazonce cesarskiej i amazonce dominikańskiej. Miłośnicy wielorybów również znajdą coś dla siebie, ponieważ obserwowanie ich z plaży nie jest tam niczym nadzwyczajnym.

  Poza typowymi atrakcjami, które oferuje nam wyspa Dominika, znajdziemy tam także plemię Indian Kalinao, którzy mieszkają na wyspie. Jest to grupa około 500 osób, a chętni mogą przyjrzeć się ich zwyczajom i codziennemu życiu. Z kolei smakosze piwa z pewnością zwrócą uwagę na trunek, jaki produkuje się na Dominice, chodzi tu o piwo kubuli, które jest zdobywcą złotego medalu w konkursie organizowanym przez browarników.

  Dla turystów znakomitą wiadomością jest fakt, że do dyspozycji mają oni hotel pięciogwiazdkowy, w którym będą mogli się oni zatrzymać i miło spędzać czas. Każdy, kto zdecyduje się na wakacje na Dominice i nie tylko, bo przecież można tam także przyjeżdżać w ciągu roku, z pewnością nie będzie żałował pobytu. Wydawać by się mogło, że ludzie niechętnie przyjeżdżają na Dominikę, głównie przez brak wielkich i bardzo luksusowych kompleksów. Nic bardziej mylnego, gdyż podróżni doskonale zdają sobie sprawę z tego, że znajdują się na jednej z najpiękniejszych wysp na świecie. Poza ciepłą wodą, licznymi wodospadami i jeziorami, można także podziwiać ruiny fortu Cachacou, który znajduje się na wyspie. Uważa się, że plaże Dominiki nie są tak atrakcyjne jak na innych wyspach, gdyż nie są zbyt piaszczyste. Jednakże osoby, które były już na Dominice potwierdzają, że zarówno las tropikalny, jak i woda czy plaże, są takie jak w wielu innych krajach.

  Komentarze

  Copyright © WorldTramp.pl 2009-2012