Dominikana

Fakty

- Hymn: Dzielni synowie Quisqueye

» Geograficzne

- Powierzchnia: 48 730 km²

» Populacja

- Ilość ludności: 9 049 595

- Gęstość zaludnienia : 185 osób/km²

- Języki: hiszpański

» Ekonomiczne

- Waluta: peso dominikańskie

  Dominikana

  Wiele się dziś mówi o wczasach na Morzu Karaibskim, lecz problem pojawia się wtedy, gdy sami musimy wybrać miejsce na wczasy. Państwem, które należy do ścisłego grona często wybieranych jest właśnie Dominikana.

  Podobnie jak wiele innych miejsc znajdujących się na Morzu Karaibskim, Dominikana została odkryta przez znakomitego żeglarza i podróżnika Krzysztofa Kolumba, a miało to miejsce w 1492 roku. Pierwszymi mieszkańcami wyspy Hispaniola, na której leży Dominikana, byli Tainowie.

  Gospodarka Dominikany nie jest zbyt rewelacyjna, gdyż jej głównymi elementami są turystyka, czego oczywiście można było się spodziewać i przemysł rolno-spożywczy, którego najważniejszymi elementami są cukier, tytoń i kawa. Te właśnie produkty są bardzo cennym materiałem eksportowym, który jest równie ważny, co złoto i inne metale, których używa Dominikana. Jak już wspomniano wcześniej, Dominikana żyje także z turystyki, która przynosi krajowi bardzo duże zyski, głównie dlatego, że jest najlepiej rozwiniętym krajem jeżeli chodzi o infrastrukturę dla turystów.

  Powszechnie uważa się, że plaże na Dominikanie są najpiękniejszymi na Karaibach. Słońce, ładna pogoda, niezwykły klimat i ciepła woda to coś, co przyciąga turystów, którzy mają ochotę na wypoczynek na rajskiej wyspie. Dominikana jest jednym z niewielu państw, w których ludność jest nastawiona w sposób łagodny i przyjazny do turystów, co oczywiście sprawia, że czujemy się w takim miejscu niemalże jak w domu. Podróżując po zakątkach Dominikany możemy natrafić na domki wykonane z drewna, które przyciągają uwagę osób je oglądających. Każdy, kto zdecyduje się na podziwianie Dominikany z pewnością nie zapomni tego do końca życia, głównie ze względu na malownicze lasy. Jak w każdym nadmorskim państwie, mamy do dyspozycji plaże, na których możemy przebywać przez cały dzień, jeżeli oczywiście tylko pogoda nam na to pozwala. Ciepła, morska woda to element, który jest jakby magnesem przyciągającym tłumy turystów nie tylko w okresie wakacyjnym, ale także w ciągu całego roku.

  Niezwykle ważnym czynnikiem, który ściśle wiąże się z Dominikaną są ptaki, których wiele gatunków zamieszkuje wyspę. Szczególnie godne uwagi są ptaki wodne. Jeżeli będziemy mieli ochotę, to możemy także pooglądać nietoperze, których niezwykle rzadkie gatunki mieszkają na Dominikanie. Jednak nie tylko fauna jest godna podziwu, gdyż roślinność znajdująca się na wyspie, także warta jest uwagi. Przykładem mogą być orchidee, których na wyspie znajduje się ponad 300 gatunków. Liczby mogą wielu przyprawić o ból głowy, gdyż samych gatunków roślin jest około 5600. Przynajmniej tylu się na razie doliczono. Również palmy są bardzo ważnym elementem na Dominikanie, gdyż palmy karłowate używane są do produkcji pokryć dachowych, o czym wielu turystów nawet nie wie.

  Komentarze

  Copyright © WorldTramp.pl 2009-2012