Grenada

Fakty

- Hymn: Bądź pozdrowiona, Grenado

» Geograficzne

- Powierzchnia: 344 km²

» Populacja

- Ilość ludności: 89 258

- Gęstość zaludnienia : 262 osób/km²

- Języki: angielski

» Ekonomiczne

- Waluta: dolar wschodniokaraibski

  Grenada

  Niezwykle malowniczą wyspą, która idealnie wręcz nadaje się na wypoczynek i wczasy jest Grenada, na której znajduje się również państwo o takiej samej nazwie. Faktem, jaki zachęca turystów do odwiedzania Grenady z pewnością jest to, że jest ona wyspą pochodzenia wulkanicznego.

  Tak jak i wiele wysp znajdujących się na Morzu Karaibskim, także i Grenada została odkryta przez Krzysztofa Kolumba, znakomitego żeglarza. Dzieje wyspy są naprawdę ciekawe, dla przykładu była ona na przemian rządzona przez Anglików i Francuzów, jednak już na stałe pozostała ona w rękach Anglików.

  Mówiąc o Grenadzie jako o atrakcji turystycznej należy też podkreślić, iż jest popularnie określana jako Wyspa Korzenna, co także może stanowić pewną ciekawostkę dotyczącą tego właśnie fascynującego miejsca. Skąd taka nazwa i co się za nią kryje? Otóż Grenada to wyspa, na której prowadzi się na szeroką skalę uprawy takich przypraw i ziół jak: imbir, karkuma, kakaowce, cynamon, goździki, muszkatołowce. Na wyspie panuje legenda, że przybysz z Indii Wschodnich, a dokładniej lekarz, dodał do rumu startą gałkę muszkatołową, co spotkało się z dużym zainteresowaniem. Uprawa muszkatołowca na Grenadzie znalazła zainteresowanie podczas zarazy, która dosięgła upraw muszkatołowca w Indiach Wschodnich. W dzisiejszych czasach, pod względem uprawy muszkatołowca, Grenada plasuje się na drugiej pozycji, co więcej, na fladze Grenady znajduje się owoc muszkatołowca. W związku z dość dużą uprawą muszkatołowca, na wyspie znajdziemy wiele przetwórni, ale dwie najstarsze, a jednocześnie największe oddane są turystom do zwiedzania. Zakup biletu nie jest zbyt drogi, gdyż jest to cena jednego amerykańskiego dolara.

  Uważa się, że koło 80% turystów, którzy przybywają na Grenadę, to osoby, które postanowiły na jeden dzień znaleźć się na wyspie. To świadczy o tym, jak dużym zainteresowaniem cieszy się wyspa i jakie piękno w niej drzemie, że turyści chcą tu przypłynąć choćby na jeden dzień.

  Podróżni, którzy chcą zabrać ze sobą do domu jakieś pamiątki, mogą je zakupić w wielu sklepach, które ciągną się wzdłuż wybrzeża Carenage. Poza tym niezwykłe wręcz mogą okazać się uczestnictwa w Mszach Świętych, które odbywają się na wyspie w kościołach. Tamtejsze nabożeństwa wyglądają zupełnie inaczej niż u nas, ponieważ na znak pokoju, każdy podchodzi do każdego i podaje rękę, co w wielu ludziach może wzbudzić niesamowity zachwyt.

  Elementem, który posiadają wszystkie wyspy, ale które tutaj są wyjątkowo piękne to... plaże, z których Grenada jest znana. Godną polecenia jest plaża Grand Anse, na której znajduje się biały piasek, który co jakiś czas podmywa ciepła i czysta woda z Morza Karaibskiego. Na Grenadę możemy się wybrać głównie dla odpoczynku, ale widok plaży podmywanej morską wodą może być niezapomniany, nie wspominając już o zachodach słońca nad oceanem, które wyglądają przepięknie, a jeżeli będziemy je podziwiać z ukochaną osobą, to wrażenia będą naprawdę niezapomniane.

  Istotnym elementem Grenady są liczne wodospady, których podziwianie nigdy nie może się znudzić. Osoby, które sądzą, że już nigdy na Grenadę nie wrócą, uwieczniają widoki wodospadów na zdjęciach i filmach. Trzeba przyznać, że ilość zdjęć i filmów z takiej podróży jest naprawdę ogromna, a wspominać wakacje możemy przez bardzo długi czas. Zresztą nie tylko my możemy sobie przypominać nasze wczasy na Grenadzie, ale możemy także się pochwalić znajomym lub rodzinie, a nawet potomkom za wiele lat pokazując im fotografie i filmy z pobytu, oraz zakupione przez nas pamiątki i zebrane na plaży muszelki.

  Bardzo często osoby, które już raz odwiedziły Grenadę wracają na nią już następnego roku, kiedy tylko przyjdą wakacje, lecz osoby bardziej zamożniejsze, które mogą sobie pozwolić na takie wczasy kilka razy w roku płyną na Grenadę z nadzieją, że będą to wczasy równie niezapomniane, co ostatnie.

  Komentarze

  Copyright © WorldTramp.pl 2009-2012