Kostaryka

Fakty

- Hymn: Hymn Kostaryki

» Geograficzne

- Powierzchnia: 51 100 km²

» Populacja

- Ilość ludności: 4 325 000

- Gęstość zaludnienia : 85 osób/km²

- Języki: hiszpański

» Ekonomiczne

- Waluta: colón

  Kostaryka

  Kostaryka to państwo znajdujące się nad Morzem Karaibskim oraz Oceanem Spokojnym. Zlokalizowana jest na terenie Ameryki Środkowej. Klimat jaki panuje na Kostaryce charakteryzuje się przede wszystkim licznymi opadami, ale nie tylko. Latem panują tutaj warunki do tego by spędzić właśnie na Kostaryce swoje wymarzone wakacje i doskonale się przy tym zrelaksować oraz prawdziwie wypocząć.

  Państwo – dzięki sprzyjającym warunkom naturalnym – należy do dość dobrze radzących sobie gospodarczo krajów. Żyzne, wulkaniczne gleby sprzyjają plantacjom kawy czy też uprawom jednych z najlepszych owoców tropikalnych. Kostaryka to także ogromne bogactwo takich surowców jak miedź, ołów, złoto, ropa naftowa oraz żelazo.

  Kostaryka jest także miejscem dość atrakcyjnym turystycznie. Można powiedzieć, że jest to uniwersalne miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Kostaryka, jako atrakcja turystyczna kusi przede wszystkim piękną przyrodą, ale nie tylko. Nie brak w niej także ciekawych miejsc i budowli atrakcyjnych pod względem architektonicznym. Wakacje na Kostaryce to prawdziwa przygoda, ale także relaks na najwyższym poziomie.

  Przybywając na Kostarykę powinniśmy przede wszystkim odwiedzić największą metropolię, jaką jest San Jose. Jest to miejsce obfitujące w różnego rodzaju obiekty zabytkowe takie jak chociażby Muzeum Złota, Muzeum Narodowe czy Muzeum Dzieci. Ogromną atrakcją San Jose jest wspaniałe ZOO Simona Bolivara, gdzie zwierzęta mają zapewnione naturalne warunki w jakich przychodzi im żyć na wolności. Niebywałą atrakcją jest także Rain Forest Aerial Tram, gdzie możemy z bliska obejrzeć wulkany oraz skorzystać z oferty jaką jest spływ kajakiem po rzece. W czasie spływu możemy podziwiać między innymi farmy i hodowle motyli a także bardzo imponujących rozmiarów plantacje kawy.

  Kolejnym wartym naszej uwagi miejscem jest Park Narodowy Manuel Antonio. To specyficzny rezerwat przyrody, gdzie możemy podziwiać tropikalne lasy, łagodnie przechodzące w piaszczyste dzikie plaże. Możemy tutaj też podziwiać przezroczyste wręcz wody Pacyfiku wraz z jego przepięknymi rafami koralowymi. Warto również skorzystać z możliwości nurkowania – jeśli interesujemy się tego typu aktywnością. Park nadaje się także doskonale dla każdego pasjonata i miłośnika przyrody, gdyż ma on niepowtarzalną okazję przyjrzeć się bogatej faunie i florze. Fauna to przede wszystkim ponad 350 gatunków ptaków głównie papug, tukanów oraz sów.

  Będąc na Kostaryce powinniśmy też odwiedzić Tamarindo. To nic innego jak ponad 400 hektarów powierzchni porośniętej lasami tropikalnymi oraz przepiękna zatoka. Spacer czy wycieczki piesze po tych terenach to prawdziwe wyzwanie szczególnie dla miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu. Tym, którzy wolą tradycyjny wypoczynek, Tamarindo oferuje możliwość odpoczynku na przepięknych plażach, gdzie można podziwiać na przykład lęgowiska wielkich żółwi morskich lub też obserwować liczne gatunki, nieznanych ptaków egzotycznych, morskich. Tamarindo jest także polecane każdemu, kto kocha surfing.

  Jeśli lubimy poczuć nieco adrenaliny a do tego należymy do osób dość rozrywkowych, warto byśmy odwiedzili Quepos. Ta niewielka miejscowość to przede wszystkim piękna, gęsta dżungla oraz liczne bary, restauracje, lokale rozrywkowe oraz niepowtarzalne galerie artystyczne oraz sklepiki gdzie możemy nabyć przeróżne wyroby ludności lokalnej.

  Prawdziwi pasjonaci przyrody mogą też odwiedzić Monteverde czyli jeden z najpiękniejszych rezerwatów przyrody na Kostaryce. To tutaj znajdują się między innymi tak zwane farmy i hodowle motyli i żab. Na całym obszarze znajduje się ponad dwa i pół tysiąca różnych gatunków roślin. W pobliżu rezerwatu znajduje się przyciągający wielu turystów aktywny wulkan Arenal.

  Będąc na Kostaryce powinniśmy też odwiedzić jedno z najstarszych miast na tym obszarze jakim jest Cartago. To co godne uwagi i obejrzenia w Cartago, to przede wszystkim stare szesnastowieczne budowle i ruiny. Na naszą uwagę zasługuje tutaj między innymi budowla jaką jest Bazylika Cartago ze słynną figurą Czarnej Madonny, która według tamtejszych wierzeń, potrafi uzdrawiać i czynić inne cuda w życiu ludzi. Stąd też pod jej statuę przybywają liczni pielgrzymi.

  Komentarze

  Copyright © WorldTramp.pl 2009-2012