Puck

Fakty

  Puck

  Miejscowość ta położona jest w województwie pomorskim na Kaszubach. Puck znajduje się u ramienia rzeki Płutnicy i Zatoki Puckiej. Jest to rewelacyjne miejsce na wypoczynek zarówno dla osób lubiących poleniuchować, jak i dla tych, którzy wolą aktywny odpoczynek.

  Morskie powietrze połączone z leśnymi zapachami i walorami tworzy tu unikalny mikroklimat, który w połączeniu ze zdrowotnym jodem z pewnością ma same dobre strony. W tej okolicy wieją dość silne wiatry, szczególnie z zachodu, co daje doskonałe możliwości na uprawianie sportów wodnych, głównie żeglugi. Zresztą co roku są tutaj organizowane Mistrzostwa Europy i Świata w żegludze i windsurfingu. Z innych rodzajów sportu warto zwrócić szczególną uwagę na kolarstwo.

  Puck ze względu na to, iż stawia nie tylko na turystykę, ale i na sport wciąż rozbudowuje i modernizuje infrastrukturę w tej dziedzinie. Na chwilę obecną turyści, zawodnicy oraz mieszkańcy okolic mogą korzystać z takich obiektów sportowych jak: stadion, hala sportowa, siłownia, kręgielnia. Plaża w tej miejscowości nie jest może zbyt szeroka, ale za to czysta i pełna wspaniałego piasku. W drodze na nią napotkamy liczne lokaliki gastronomiczne, w których można się posilić lub zakupić na wynos smaczne jedzenie. Istnieją też stragany, na których zakupimy pamiątki z tych okolic, oraz wszystkie artykuły plażowe od zabawek do piasku czy dmuchanych dla dzieci, poprzez ręczniki, parawany lub kosmetyki wspomagające opalanie i chroniące przed szkodliwymi promieniami UV.

  Na plaży prócz wspaniałego spokojnego wypoczynku, możemy trafić na liczne imprezy organizowane właśnie w tym miejscu. Przy Zatoce Puckiej istnieje oczywiście wypożyczalnia sprzętu do sportów wodnych oraz szkoła windsurfingu, dzięki której pod czujnym okiem specjalisty można nauczyć się tego wspaniałego sportu. W Pucku powstał też pierwszy port Rzeczpospolitej. Jest to port wraz z przystanią rybacką, oraz osobną mariną jachtową. Można tutaj zobaczyć przepiękne jachty oraz oryginalne kutry rybackie, a nawet zakupić świeżą lub wędzoną rybę wprost od rybaka. Spacery po molo z pewnością przyniosą ogromne wrażenia, można również wstąpić po spacerku do kawiarni panoramicznej znajdującej się na końcu mola, gdzie również trzeba obejrzeć różne zabytki. Bardzo ważnym wydarzeniem tego miejsca jest coroczna pielgrzymka rybaków z Półwyspu Helskiego do Pucka, po której następuje wspólne wypłynięcie na Zatokę Pucką, gdzie odprawiana jest msza święta.

  Z innych atrakcji w pobliskich okolicach warto wymienić Pałac w Rzucewie, zbudowany w stylu neogotyckim. Należy też zwiedzić Rezerwat przyrody w pobliskiej Mierzei Sarbskiej, czy też zabytkowy pucki rynek, oraz parafię i zabytkowy kościół w tym miasteczku, nie można też ominąć Muzeum Ziemi Puckiej. Warto na pewno skosztować dań przygotowanych przez koło gospodyń. Te smakołyki wprost muskają podniebienia nie tylko turystów ale i samych mieszkańców.

  Puck z pewnością nie jest przereklamowanym miejscem na wypoczynek. Pobyt tutaj poleca się szczególnie osobom lubiącym aktywność. Istnieje tu tyle możliwości sportowych i atrakcji turystycznych, że każdy znajdzie to, czego poszukuje.

  Komentarze

  Copyright © WorldTramp.pl 2009-2012