Karaiby

Karaiby

Karaiby są inaczej nazywane Wyspami Karaibskimi, które zostały odkryte przez Krzysztofa Kolumba w XV wieku.

Jest to rejon położony pomiędzy obiema Amerykami. Rozdzielają one od północy i wschodu Morze Karaibskie od wód Oceanu Atlantyckiego. W dawniejszych czasach Karaiby nosiły nazwę Indii Zachodnich. Wynikało to z pomyłki odkrywcy, który myślał, że dotarł właśnie do Indii. Dzisiejsza nazwa wywodzi się natomiast od plemiona Indian Carib – Caraines.

Któż nie marzy o tym by choć raz móc być na Karaibach, tym bardziej iż jest to obszar, w skład którego wchodzi mnóstwo państw wyspiarskich i terytoriów zależnych? Już z tego wynika, że wybór miejsca na spędzenie tu wczasów jest niezwykle bogaty. Największe z wysp na Karaibach to Kuba, Dominikana, Bahamy i Jamajka, ale oczywiście wszystkie tereny na tym obszarze - bez względu na wielkość i zaludnienie - są piękne i intrygujące.

Karaiby stanowią ogromną mieszaniną kultur. Tutejsi mieszkańcy pomimo różnorodnej społeczności, są bardzo przyjaźnie nastawieni do ludzi odwiedzających wyspy. Ze względu na wielkie zainteresowanie wczasowiczów, wyspy doskonale rozwinęły się pod względem turystycznym. Oprócz naturalnych walorów jakie posiadają, stworzono tu mnóstwo rewelacyjnych atrakcji, które kuszą coraz to większą ilość osób. Trzeba przyznać, że Karaiby słyną głównie z tropikalnych wysp otoczonych piękną rafą koralową, cudownych plaż i błękitnej wody.

Turyści odwiedzający te obszary mogą wybrać tę część Karaibów, która najlepiej do nich pasuje. Przykładowo Karaiby Południowe doskonale nadają się na miejsce wypoczynku dla osób uwielbiających architekturę oraz francuską kuchnię. Dzieje się tak za sprawą przepięknych brytyjskich fortec, holenderskich budowli i znakomitych francuskich restauracji. Karaiby Wschodnie zaś nadają się dla ludzi lubiących błogie lenistwo i wydawanie pieniędzy - to teren, gdzie świeci głównie pieszczące ciało słońce, są piaszczyste, czyste plaże oraz lazurowa woda. Do tego wszystkiego trzeba doliczyć mnóstwo sklepów wolnocłowych. Natomiast Karaiby Zachodnie są wspaniałym miejscem przeznaczonym dla miłośników wielkich przygód, sportów wodnych oraz przyrody. Z całą pewnością jest to zasługa tutejszych przepięknych lasów tropikalnych. Poza tym króluje tu lazurowa woda z wrakami statków.

Największa z wysp na Karaibach czyli Kuba, posiada bardzo bogaty świat roślinny i zwierzęcy. Zobaczyć tam można kaktusy, palmy czy też skorpiony, czarne wdowy, legwany, oraz żółwie i inne okazy flory i fauny. Kubańczycy słyną z radosnych osobowości i chęci do zabawy. Tutaj bez muzyki i tańców nie ma życia, w każdym nawet najmniejszym lokalu jest orkiestra która umila posiłki. Zresztą Kuba słynie ze wspaniałej muzyki oraz z takich tańców jak cza-cza, rumba czy mambo. Słynie też z najlepszych cygar, które są pakowane pojedynczo w eleganckie tuby lub przepiękne pudełka, można je zakupić w specjalistycznych sklepach. Dla odwiedzających Kubę organizowane są wycieczki do najwspanialszych zakątków tej wyspy.

Z kolei Dominikana jest jedną z najpiękniejszych tutejszych wysp. Otaczają ją od południa wody Morza Karaibskiego, a od północy - Atlantyku. Główna część wyspy jest górzysta i porośnięta tropikalnymi lasami, można tutaj wybrać się na wspinaczkę lub wspaniałe wycieczki piesze. Na wybrzeżu karaibskim znajdą swój raj miłośnicy sportów wodnych oraz błogiego lenistwa na pięknych plażach. Jest to doskonałe miejsce głównie dla nurków, ponieważ za sprawą wysokich temperatur panujących w tutejszych wodach doskonale rozwija się tu podwodna flora i fauna. Główną atrakcją Dominikany jest jednak możliwość wycieczki do tropików, każdy przyjezdny turysta marzy o tym by zobaczyć ten raj na ziemi.

Kolejna z wysp warta uwagi to Jamajka - wyspa ciepłego słońca i rajskiej plaży. Wycieczki zaskoczą pięknem i zadowolą nawet najbardziej wymagającego osobnika. Tutejsze wodospady i możliwość wspinania się na ich szczyt, to coś czego nie można z pewnością pominąć będąc na Jamajce.

Bahamy natomiast to istne niebo na ziemi. Zauroczą wszystkich dzikie krajobrazy, cudowne złociste plaże oraz błękitne morze. Stylowa architektura połączona z nowoczesnymi hotelami dodaje ogromnego uroku temu miejscu. Jest to doskonałe miejsce również do uprawiania wszelkich sportów wodnych oraz rzecz jasna nurkowania. Jeśli jednak nie potrafimy posługiwać się sprzętem do nurkowania, to zawsze możemy skorzystać z oferty szkół sportów wodnych.

Widać więc, że każda z wysp na Karaibach ma wiele do zaoferowania. Warto więc wybrać się do któregoś z tych rajów na ziemi.

Komentarze

Copyright © WorldTramp.pl 2009-2012