Saint Vincent i Grenadyny

Fakty

- Hymn: Kraj Świętego Wincenta, tak piękny

» Geograficzne

- Powierzchnia: 389 km²

» Populacja

- Ilość ludności: 119 000

- Gęstość zaludnienia : 307 osób/km²

- Języki: angielski

» Ekonomiczne

- Waluta: dolar wschodniokaraibski

  Saint Vincent i Grenadyny

  Jest to jedno z państw wyspiarskich na Morzu Karaibskim, położone w Archipelagu Małych Antyli. Na państwo składają się między innymi takie wyspy jak: Bequia, Mustique, Canouan i Union. Są to jedne z większych wysp, jeśli chodzi o te najbardziej znane.

  W państwie tym panuje klimat podrównikowy, obfitujący w tropikalne masy powietrza. Ilość opadów jest niewielka. Wyspy te odkrył nikt inny jak Krzysztof Kolumb. Stało się to podczas jednej z wypraw w 1498 roku. Pierwsi ludzie, którzy osiedlili się na tej wyspie to Anglicy. Obecnie wyspy zamieszkują głównie Murzyni i Mulaci. Są to zwykle potomkowie niewolników z Afryki, a także potomkowie europejskich kolonistów.

  Państwo położone na wysepkach, nastawione jest głównie na rolnictwo i eksport między innymi bananów, a także gałki muszkatołowej i bawełny. Poza tym spora część budżetu pochodzi właśnie z turystyki.

  Okazuje się, że w Saint Vincent i na Grenadynach s jest wiele do zwiedzania. Oprócz tradycyjnych zabytków warto wspomnieć, że warte zobaczenia są wulkany, a także i piękna bardzo unikalna flora. Wakacje dobrze jest spędzić w łodzi, pływając między poszczególnymi wyspami - najlepiej z przewodnikiem.

  Nie można zapomnieć o stolicy tych wszystkich wysepek, którą jest Kingstown. To bardzo ładna stolica o charakterze karaibskim, do której sporo wniosła kultura brytyjska. Jednocześnie jest to miasto w porcie, co pozwala wypływać wielu osobom w rejsy. Nie wspominając już o podziwianiu uroczych zachodów słońca.

  Jeśli chodzi o centrum miasta, to jest ono usytuowane bardzo malowniczo, a to dlatego że leży prawie nad samym brzegiem morza. W samym Kingstown warto zwiedzić między innymi bardzo majestatyczną, pochodzącą jeszcze z czasów barokowo - gotyckich Katedrę Św. Marii. Na placu centralnym znajdują się również stragany lokalnych handlarzy, sklepy spożywcze i rzemieślnicze. Poza tym warty uwagi jest także stary rynek oraz utworzony niedawno w pobliżu portu ogród botaniczny.

  Wszyscy ci, którzy lubią posłuchać opowieści o morskich żeglugach, powinni udać się do jednego z barów na wyspie Baquia. To właśnie tam przesiadują całym dniami prawdziwe "wilki morskie", które snują niesamowite historie o swoich przygodach. Poza tym miejsce to jest dobre do odpoczynku, gdyż odznacza się wyjątkowo uroczymi zakątkami i plażami. Nie bez powodu wyspa uchodzi za jedną z najciekawszych i najspokojniejszych w całym państwie. Turyści mogą się opalać, pływać w krystalicznie czystych wodach lub też wypocząć z kolorowym drinkiem w ręku. Będąc na tej wyspie trzeba koniecznie spróbować lokalnej kuchni, która uchodzi za jedną z najlepszych w regionie.

  Miłośnicy sportów wodnych na pewno nie ominą Tobago Cays, które uchodzi za jedno z najlepszych miejsc na Ziemi do uprawiania tego typu sportów. W dodatku wszystko to odbywa się w okolicach Parku Morskiego, pełnego kolorowych, rozłożystych raf koralowych. Duże wrażenie wywierają również ogromne żółwie morskie, które bardzo często wychodzą z morza i wylegują się na brzegu.

  Widać więc, że Saint Vincent i Grenadyny to idealne miejsce na wakacyjny urlop.

  Komentarze

  Copyright © WorldTramp.pl 2009-2012