Oceania

Fakty

  Oceania

  Oceania to nic innego jak nazwa zebranych wysp Oceanu Spokojnego, tworzącego w połączeniu z Australią osobną część świata. Oceania podzielona jest na cztery części. Pierwszą tworzy Melanezja, w skład której wchodzi Fidżi, Santa Cruz, Nowa Gwinea, Wyspy Salomona, Nowe Hebrydy, Archipelag Bismarcka oraz Nowa Kaledonia. Drugą część stanowi Mikronezja składająca się z Wyspy Marshalla, Banaba, Karoliny, Wyspy Gilberta, Mariany oraz Nauru. Kolejna, trzecia część Oceanii to Polinezja. W jej obszarze znajdują się Hawaje, Tuvalu, Tubai, Wyspy Towarzystwa, Feniks, Line, Wyspy Cooka, Wyspa Wielkanocna, Markizy, Pitcairn, Wyspy Gambiera, Tonga, Niue, Tokelau, Tuamotu oraz Samoa. Ostatnia z części to po prostu Nowa Zelandia.

  Najpopularniejszym miejscem turystycznym ze wszystkich wymienionych są Hawaje. Zostały one nazwane również „Stanem Aloha”. Składają się z ponad 130 wysp z czego osiem głównych to Oahu, The Big Island of Hawaii, Kauai, Kahoolawe, Maui, Lanai, Niihau, oraz Molokai. Hawaje słyną głównie z wulkanów, przepięknych piaszczystych plaż ze złotym piaskiem, cudownej wody, uroczych zielonych dolin, oraz niebezpiecznych, ale jakże przepięknych wybrzeży klifowych. To jeden z najpiękniejszych krajobrazów, który przyciąga cały ogrom turystów.

  Atrakcje turystyczne są tutaj tak zróżnicowane, że żaden osobnik nie będzie się nudził. Z całą pewnością wyjedzie on z zamiarem lub choć marzeniem o powrocie w to magiczne miejsce… Jest to doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych, głównie surferzy będą zadowoleni z tutejszych fal. Natomiast nurkowie nie znajdą nigdzie indziej tak wspaniałego świata podwodnego. Jeśli jednak nie jest się miłośnikiem moczenia w wodzie można obejrzeć ten cudowny rezerwat przyrody z wnętrza łodzi podwodnej. To tutaj też można liczyć na rewelacyjne i niezapomniane zabawy z delfinami, oraz zobaczyć migrujące wieloryby.

  Największym walorem tych wysp jest doskonała pogoda - słońce pieści ciała plażowiczów przez cały rok.

  Kolejne znane miejsce to Fidżi, będące państwem wyspiarskim. Turystom poleca się przede wszystkim rejsy wycieczkowe po okolicznych wyspach, podziwianie panoramy okolicy i oceanu z lotu ptaka, co zapewne jest jedną ze wspanialszych i niezapomnianych atrakcji. Kolejną kuszącą atrakcją jest nurkowanie. Co prawa jest ono już samo w sobie wyjątkowe, ale na Fidżi jest wprost niesamowite. Mówi się, że tutejsze wody to królestwo miękkich koralowców. Podczas zwiedzania tego niecodziennego, podwodnego świata można spotkać dowolny gatunek ryby zamieszkującej rafy. Podczas wycieczek przyrodniczych można zaś napotkać wspaniałe unikalne tropikalne ptaki i wodospady, gwarantujące niezapomniane widoki i wrażenia. Przybywający na Fidżi koniecznie powinien spróbować napoju narodowego zwanego Kavy, jak i jedzenia przygotowanego w tradycyjnym piecu ziemnym. Warte też obejrzenia są narodowe tańce ludowe.

  Wyspy Marshalla położone w zachodniej części Oceanu Spokojnego w Mikronezji to głównie atrakcja dla miłośników nurkowania. To właśnie tam znajdują się liczne rafy koralowe, wielobarwne ryby oraz wspaniałe dna do zbadania.

  Nowa Zelandia to kolejna, przepiękna część Oceanii. Najwspanialszym regionem turystycznym jest tutaj chyba Płaskowyż Centralny, na którym królują wulkany. Działalność wulkaniczna objawia się tu występowaniem gejzerów, syczących fumaroli, gorących źródeł, sadzawek z gorącym błotem i tym podobnych zjawisk. Istnieje też tutaj największe jezioro Nowej Zelandii – Taupo, które słynie z łowiska pstrągów. Natomiast w największym mieście tego miejsca czyli w Auckland, znajduje się główne centrum turystyczne wraz ze wspaniałym muzeum ze zbiorami sztuki Maorysów oraz rewelacyjnymi okazami morskimi.

  Wyspa Wielkanocna to kolejne miejsce warte odwiedzenia, szczególnie iż zalicza się je do najodleglejszych zakątków na ziemi. Główną atrakcją tejże wyspy są kamienne głowy moai. Posągi są dosłownie wszędzie, a ich wielkość dochodzi nawet do dwudziestu metrów. Przedstawiają one sylwetki zmarłych opiekunów lub bogów wykonane ze skał wulkanicznych. Tak naprawdę nie wiadomo czego pilnują, do dziś jest to wielką tajemnicą.

  Wszystkie miejsca zaliczane do Oceanii mają w sobie coś pięknego i są naprawdę warte odwiedzenia. Każdy turysta bez względu na zainteresowania znajdzie na tym terenie miejsce, które zaspokoi jego potrzeby i oczekiwania.

  Komentarze

  Copyright © WorldTramp.pl 2009-2012